Dažasvydis – kas tai?
Tai – įdomus, azartiškas žaidimas, reikalaujantis greitos orientacijos, sveikos nuovokos ir judrumo. Žaidimo esmė – nugalėti „priešą“, persikelti į numatytą punktą ir t. t. Žaidėjai „pažymimi“ dažais, kurie iššaunami iš specialaus žymiklio (šautuvo).
Žaidimas trunka nuo 5 minučių iki 4 valandų ir daugiau, tai, aišku, priklauso nuo žaidimo taisyklių, žaidėjų skaičiaus, aikštės dydžio ir noro žaisti. Teisėjai-instruktoriai pradeda ir užbaigia žaidimus griežtai laikydamiesi saugumo taisyklių ir tvarkos, prieš tai pravedę saugaus elgesio instruktažą. Žaidžiant privaloma strateguoti, mąstyti, apgalvoti savo veiksmų seką, nes tai būtina norint įgyti pranašumą prieš priešininkų komandą.
Fizinis pasirengimas ir jėga nėra taip svarbu kaip ryžtas ir sumanumas.
Žaidime naudojami pneumatiniai žymikliai (šautuvai), šaudantys mažais želatinos kamuoliukais, užpildytais vandeniniais dažais.
KAINOS…
Kas gali žaisti dažasvydį?
Bet kuris suaugęs asmuo ar vaikas nuo 12 metų, prižiūrimas tėvų arba pateikęs jų raštišką sutikimą.
Ar tai pavojinga?
Šis žaidimas saugesnis nei krepšinis ar futbolas. Žaidžiant visi privalo dėvėti apsaugines kaukes. Patys žymikliai (šautuvai) reguliuojami taip, kad šovinuko greitis jį iššovus neviršytų 90 metrų per sekundę. Tad, kad ir koks nevykęs būtų šūvis, rimtesnių sužalojimų išskyrus nedidukės mėlynės nebūna. Prieš žaidimą visuomet pravedamas instruktažas, kurio metu dalyviai supažindinami, kaip saugiai naudotis technika. Be to žaidimo metu žaidėjai stebimi instruktorių, kurie rūpinasi žaidėjų saugumu netikėtose situacijose. Dažasvydis – tai judrus žaidimas ir sportas, tad kaip ir kiekviename sporte, taip ir čia gali būti traumų – bet visa tai, aišku priklauso nuo žaidėjo atsargumo ir taisyklių laikymosi.
Iš ko padarytas dažų šovinukas?
Dažniausiai juos gamina tos pačios gamyklos, kurios daro kapsules vaistams. Kamuoliukas padarytas iš želatinos apvalkalo, o jo viduje – vandeniniai, įvairių spalvų augaliniai dažai. Apvalkalas plonytis ir lengvai plyšta nuo smūgio į priešininką, todėl palieka ryškias dažų dėmes. Dažų skonis nėra malonus, bet visiškai nekenksmingas.
Ar dažai nusiplauna?
Kadangi dažai nekenksmingi ir yra augalinio pagrindo, tai juos lengva išskalbti. O dažus, likusius ant medžių ar sienų nuplauna lietus. Net „sveikas“ dažų kamuoliukas, gulintis ant žemės, po kiek laiko bus lietaus ar rasos ištirpdytas ir neliks jo nė pėdsako.
Kokie būna žaidimo laukai?
Tradiciškai – tai retas miškas, kuriame dar pristatoma statinių, išvirtusių medžių, tvorelių, užtvarų. Kartais, jei lauke pakankamai krūmų, medžių, – nebereikia papildomų kliūčių. Atvirose aikštelėse pastatomos kliūtys iš senų mašinų, faneros lakštų, padangų ar pripučiamų figūrų.
Mes jums siūlome pabandyti žaisti ir miško sąlygomis ir specialiai įrengtose aikštelėse atvirame lauke. Specialių aikštelių pranašumai – didesnis žaidimo greitis, geresnės galimybės pasislėpti, nes didesnės uždangos, geriau matosi tiek žaidėjams, tiek žiūrovams.
Ką apsirengti žaidimui?
Dažasvydį galima žaisti nebūtinai vilkint kamufliažinį komplektą – striukę ir kelnes, bet ir vilkint spalvotus rūbus, nes tada juk geriau matosi „priešininkas“. Mes jums siūlome įvairiaspalvius rūbus, reklamuojančius mūsų rėmėjus. Aišku, turime ir kamufliažų.
Avėti patartina aukštesniais suvarstomais batais su giliu protektoriumi, jei žaidimas vyksta miške. Jei žaidžiame patalpoje – užteks tik aukštų batų.
Ar žaidimą gali stebėti žiūrovai?
Taip, gali, nes tai nepakartojami vaizdai ir situacijos. Tereikia, kad žiūrovai laikytųsi saugaus atstumo ir stebėtų žaidimą iš ten, kur niekas į juos nepataikys (geriausiai už specialaus apsauginio tinklo).
Jei teisėjai-instruktoriai leidžia, į žaidimo lauką gali būti įleidžiami operatoriai ar fotografai, dėvintys apsaugines kaukes.